Az utóbbi időben hogyan változott a pozíciód?
2021-től Termékmenedzsment és alkalmazástechnikai vezető vagyok a Wienerbergernél. Míg eddig a falazati üzletág termékeiért feleltem, és dolgoztam együtt a társosztályokkal, addig most a teljes termékmenedzsment és alkalmazástechnikai csapat irányítását viszem, mindezt úgy, hogy a falazat mellett a tető és térburkolati termékek is a felügyeletem alá tartoznak.
Hogy élted meg ezt a cégen belüli munkakörváltást?
Elsődlegesen kihívásnak élem meg. Nagyon szerettem az eddigi munkámat, műszaki szempontból kifejezetten érdekesnek találtam. A mostani pozíciómban vezetőként dolgozom. Eddig egyértelműen a számok, műszaki jellemzők, értékesítés támogatás voltak azok, amik a hétköznapjaimat kitették. Jelenlegi munkaköröm teljesen más típusú megközelítést igényel, ugyanis vezetőként a munkatársaimon keresztül kell elérnem a céljaimat. Ehhez nagyon nagy segítséget nyújt az, hogy a „ranglétra aljáról” végig jártam a Wienerbergeren belül e pozícióig az összes feladatkört. Jól megismertem a cég működését, illetve kellő tapasztalatot szereztem egy termékkörrel termékfejlesztési, termékmenedzseri oldalról is.
Mi az, amit megtanultál és segített, hogy eljuss idáig? Miben fejlődtél a legtöbbet az itt töltött idő alatt?
Egy nagyon feladat fókuszú cégről van szó, és alapvetően én magam is ilyen vagyok. Tetszik, hogy a Wienerberger mindig is hangsúlyt helyezett a feladatok minőségi elvégzésére. Ennek köszönhetően olyan kollégák dolgoztak és dolgoznak a mai napig is itt, akik az egyes területeknek szakértői. Ez nekem nagyon nagy segítség volt, hogy tőlük a napi munka közben is sokat tudtam tanulni. Fontosnak tartom, hogy ne csak a tankönyvekből, hanem a személyes kapcsolatok által is tanulhassak a munkám során, folyamatosan fejlődhessek.
Mi a legizgalmasabb feladatod jelenleg?
Jelenleg a legizgalmasabb, hogy egy új, hatékonyan működő és ütőképes csapatot építsek fel, amely a napi problémamegoldás mellett a jövő kihívásaival is foglalkozik. Ehhez pedig elengedhetetlen a megfelelő szakmai, szervezési tudás.
Mesélj kicsit magadról. A wienerbergeres munkád mellett egyetemen is oktatsz, mesélj a szakmád e két szeletéről. Milyen közös pontok vannak?
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen már a diploma megszerzése előtt elkezdtem oktatni, 2015-ig tanítottam heti rendszerességgel. Azonban ahogy a családom bővült, valamint a cégen belül is egyre komplexebb lett a feladatom a rendszeres oktatást már nem tudtam tovább vállalni. Azóta egy-egy előadás keretéig veszek részt az oktatásban, vendégelőadónak rendszeresen meghívnak, például tűzvédelmi témakörben is többször előadtam már. A Műegyetem elvégzése után, már Wienerberger alkalmazottként beiratkoztam a tűzvédelmi tervező szakmérnök továbbképzésre. Ennek sikeres elvégzése után házon belüli oktatásokat, valamint konferenciákon is számos előadást tartottam tűzvédelmi tervezőknek, kivitelezőknek. Nagy sikernek élem meg, hogy sikerül megmutatni, a tégla falazatok mindenki által ismert tűzzel szembeni optimális védelmi képességét hogyan kell a tűzvédelmi szakma nyelvére átfordítani, ezt támogatandó szakmai kiadványt is szerkesztettem.
Egyetemi együttműködés volt a nemrég bevezetésre került Porotherm X-therm, milyen szakmai munka kellett ahhoz, hogy ez a tégla megszülethessen?
A Wienerberger Magyarország eddigi 30 éve alatt mindig arra törekedett, hogy a tudomány legfrissebb állása szerint kerüljenek megtervezésre és bevizsgálásra a termékek. Abban a szerencsés helyzetben voltam, hogy amikor idekerültem, a cég támogatta a már meglévő kapcsolatok bővítését újabb és újabb tanszékekkel. Ez is az egyik ilyen kapcsolat, amit most az X-therm-nél is kamatoztatni tudtunk. A Porotherm X-therm termékcsalád szerkezeti szempontból az Építészmérnöki Kar Szilárdságtani és Tartószerkezeti Tanszékével történő együttműködésből jött létre. Az új termék tervezésének során egy új megközelítéssel, mint térbeli struktúra szemléltük a terméket és azokra a pontokra koncentráltunk, amelyek egy ilyen szerkezet stabilitását a leginkább befolyásolják. Meghatároztuk azokat a jellemzőket, amelyeket alaposan meg kell vizsgálnunk és amiknek a változását figyelembe kell vegyük ahhoz, hogy jó téglát tudjunk gyártani.
Csapatodban több gyakornok (termékmenedzsment és alkalmazástechnikai) is dolgozik. Milyen értéket adnak a diákok nekünk, valamint mi milyen értéket tudunk átadni nekik?
Egyetem mellett én is dolgoztam, ezért is támogatom a gyakornoki programot, amely keretében felsőoktatási tanulmányaik mellett nálunk dolgoznak a diákok. Úgy gondolom, jó kiegészítése az egyetemen megszerezhető tudásnak a napi gyakorlat, amely felkészít a nagybetűs életre. A fiatal kollégákban van egyfajta frissesség, szeretnék megérteni a lényegét egy-egy feladatnak. Ez iszonyatosan nagy segítség nekünk, mert néha azt veszem észre, hogy a korábbi tapasztalatok miatt nem feltétlen gondoljuk azt, hogy egy-egy gondolat, új ötlet akkora átütő sikert tud elérni, mint egyébként amekkorának az új kollegák látják. Illetve a fiatalok más szemléletet hoznak be a céghez. Az idősebb kollégáktól tapasztalatot szerezhetünk, a fiataloktól pedig más világlátást, innovatív szemléletet. Ettől lesz továbbra is friss a gondolkodásunk, nem fogunk a napi rutin csapdájába beleesni, hanem meglátjuk az újabb és újabb kihívásokat a munkában.
Miért ajánlanád szívesen egy ismerősödnek a Wienerbergert, mint munkáltatót?
Három fontos dolgot emelnék ki a Wienerbergerrel kapcsolatban: stabilitás, korrektség és családbarát munkakörnyezet. Úgy tapasztaltam, hogy amit a cég vállalt, azt mindig be is tartotta, itt akár a korrekt juttatási rendszerre is gondolva. Többgyermekes szülőként fontos volt, hogy stabil legyen a munkakörnyezetem. Mindemellett a jó munkaszervezésnek és a kellő rugalmasságnak köszönhetően aktívan részt tudok venni a családom, gyermekeim életében is.